خرید سالت نیکوتین  ,فیروزه کوبی  ,فروشگاه اینترنتی صنایع دستی  ,صنایع دستی  ,خرید ویپ  ,لمینت متحرک دندان  ,خرید گوی موزیکال  ,خرید آبنما  ,نازل کرتین  ,نازل پرده آب  ,خرید مانتو  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
تاريخچه لوله مانيسمان - فرآيند ساخت لوله مانيسمان خريد و فروش انواع آهن الات ساختماني .

خريد و فروش انواع آهن الات ساختماني

تاريخچه لوله مانيسمان - فرآيند ساخت لوله مانيسمان

تاريخچه لوله مانيسمان

لوله مانيسمان براي نخستين دفعه بوسيله برادران مانيسمان ابتكار شد و علت اين اسم گذاري هم همين ميباشد . في مابين لوله هاي جان دار در بازار لوله هاي سواي درز اهميت و كاربرد بخش اعظمي دارا هستند . اين گونه از لوله ها روش ساخت ويژه خويش را دارا هستند و به دليل كمبود درز در آنها , در صنعت هاي حياتي به فعاليت برده مي‌شوند .

 
لوله مانيسمان -فروش لوله مانيسمان

در صنعت , لوله هاي متمايز از جمله لوله هاي فولادي , لوله هاي ضدزنگ ( استنلس استيل ) , لوله آلياژ و لوله بويلر موجود است . لوله مانيسمان كه به آن لوله سواي درز هم گفته مي شود لوله اي است كه روش ساخت و ساخت آن به گونه اي است كه بدنه اي يك پارچه و سواي درز دارااست و هيچ گونه جوش كاري بر روي آن صورت نگرفته است .
http://ahanprice.monoblog.ir/post-11.html

اين لوله ها به دليل يكپارچه بودن و فارغ از درز بودنشان نسبت به بقيه لوله ها سفت خيس ميباشند و قيمتي فراتر از ديگر لوله ها دارا‌هستند . موردها به كار گيري گوناگوني براي لوله هاي مانيسمان در منزلت هاي متعدد موجود هست .
https://www.asroon.ir/suppliers/detail/پانل-مهدي/55/view/

كاربرد لوله مانيسمانلوله هاي مانيسمان دارنده كاربرد ويژه و گسترده اي ميباشد كه مهم‌ترين آن‌ها مشتمل بر :
1 - لوله هاي مانيسمان جهت خطوط فشار كاركشته
2 - لوله هاي مانيسمان استيل جهت خطوط صنعت هاي غذايي و دارويي
3 - لوله هاي مانيسمان جهت خطوط هيدروليك
4 - لوله هاي مانيسمان جهت خطوط نفت و گاز


مانيسمان يك برندي است كه زيرا اولي لوله فارغ از درز ( Seamless ) وارداتي در كشور ايران ميباشد اين لوله ها با اين نام در بازار شناخته مي‌شوند .

لوله مانيسمان چيست؟نحوۀ ساخت لوله مانيسمانلوله فارغ از درز مانيسمان به صورت خارج داخل شدن ( Extruding ) به وسيله قالب هاي متعدد ساخت مي شود . اصولاً ايجاد لوله هاي سواي درز نيازمند فرآيندي است كه طي آن يك شمش فولادي تبديل به لوله مي‌شود . اين لوله ها معمولاً از شمش هاي فولادي ايجاد مي‌شوند البته ايجاد آن به وسيله مقاطع چهارگوش هم قابليت و امكان پذير است اما هزينه را بالا مي‌برد . براي ساخت لوله فلزي سواي درز يا اين كه لوله مانيسمان از استاندارد ASTM به شماره A106 و A53 و همينطور استاندارد نفت و گاز API 5L استعمال مي شود .
لوله مانيسمان | لوله بدون درز | مانيسمان فولادي |روش سنبه كاري ...

پباده سازي اين لوله با ضخامت متعدد به راهبرد هاي ويژه اي نياز داراست كه در استانداردها مندرج گرديده اند . ضخامت لوله مانيسمان در مقدار هاي متعدد ايجاد مي شود . هر چه قدر فشار سيال بيشتر باشد ضخامت لوله هم ارتقا خواهد يافت . در بعضا از طريق هاي ايجاد اين لوله ها , عمليات حرارتي خاصي مي بايست به فعاليت رود . تعيين روش ساخت لوله مانيسمان مبتني بر نيازهاي حيطه اي و تجهيزات كارگاه آفريننده گزينش ميگردند .


فرآيند ساخت لوله مانيسماندر صدر شمش هاي فولادي را برش مي زنند . آن‌گاه شمش ها را باطن كوره هاي قوسي كه با استعمال از سوخت گاز گرمادهي ميشوند گرم مي نمايند تا به تراز سرخ شدن رسد . با استعمال از دستگاه الانگيتور مرحله شمش ها را گرد مي نمايند . آنگاه شمش ها را توسط لخ پرس ترك مي نمايند .
مراحل توليد لوله مانيسمان

در تراز شليك سمبه , سمبه را به درون شمش فولادي شليك مي نمايند كه با سرعتي بالا سمبه اي به ارتفاع ۱۲ متر را باطن شمش فولاد مي نمايند . در سطح آن‌گاه چنانچه لوله ميزان مقداري تاب داشته باشد آن را تاب گيري مي نمايند تا صاف و يك پارچه شود . در‌اين سطح سمبه را از درون لوله جدا مي نمايند .

https://www.asroon.ir/suppliers/detail/كبيرپانل/42/view/

در سطح آن‌گاه رمز و ته لوله را گرفته و لوله به صورت گرد در مي‌آيد . در تراز جاذبه , لوله را به مقدار هاي متفاوت تا ۲۴ متر پايين جاذبه قرار مي دهند . بعداز آن لوله را با آب و با فرآيندي يگانه خنك مي نمايند . لوله خنك شده را به دلخواه مشتري برش مي دهند . در سطح تست بوسيله رايانه لوله را آزمايش مي نمايند تا ضايعات از مابقي جدا گردد . در سطح آخرين لوله ها را به طريق شش ضلعي با تسمه سفت مي بندند و فراهم بارگيري مي نمايند .
فرآيند ايجاد لوله مانيسمان

اين لوله ها درز ندارند , يعني درزي كه در لوله هاي ديگر جوش داده مي شود درين لوله نيست همين زمينه منجر بالا رفتن ميزان استحكام لوله ها مي شود . به طور كلي اين لوله ها با قطرهاي كم ساخته مي شود چون

 

https://www.asroon.ir/news/detail/لوله-مانيسمان-چيست-/1029/view/


برچسب: ،
بازدید:

نوشته شده: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۷:۰۹ توسط:اسماعيل سحاب موضوع:
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
موضوعات
    موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 4
دیروز : 6
افراد آنلاین : 1
همه : 6117
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

http://www.monoblog.ir/ads/fb4a1af661a1397ded95f0fe7a798f6b.gif

لینک های روزانه
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ]